AÖF - Açıköğretim - Ders Notları - Çıkmış Sorular

Tam Versiyon: Örgün Eğitimde Devam Edip AÖF Kayıt Hakkında
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Öncelikle merhabalar, yurt dısından elektrik elektronik mühendisliği mezunuyum. Bu yıl yapılan sınav ile aktif olarak Türkiyede Özel bir üniv de  uygulamalı ing çevirmenlik okumaktayım.Sizlere sorum şu olacak forumlara yabancı oldugumdan siz değerli forum üyelerinin bilgilerine ve tecrübelerine başvurmak isterim.

1-) 2017 de LYS YGS puanı ile aöf 'e tercih yapmamış özel üniversiteye kayıt yaptırmıs bulunmaktayım.Doğal olarak bu yıl aöf tercihleri ve kayıt işlemleri geçmiş bulunuyor. 2018 de yapılacak olan sınava girme mecburiyetindemiyim tekrar tercih yapabilmek ve kayıt yaptırabilmek için ? ( Sanıyorsam öyle kusura bakmayın absürt gelebilir 6 yıldır Türkiyede değildim Shy )
2-)örgün eğitim gördüğüm üniversitede devam edip aynı zamanda aöf'e kayıt yaptırabiliyormuyum?

Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler Smile

Edit: Aöf'de tercih etmek istediğim bölüm Konaklama işletmeciliği 4 yıllık teşekkürler.
(09.10.2017, Saat:02:03)emreozdemir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Öncelikle merhabalar, yurt dısından elektrik elektronik mühendisliği mezunuyum. Bu yıl yapılan sınav ile aktif olarak Türkiyede Özel bir üniv de  uygulamalı ing çevirmenlik okumaktayım.Sizlere sorum şu olacak forumlara yabancı oldugumdan siz değerli forum üyelerinin bilgilerine ve tecrübelerine başvurmak isterim.

1-) 2017 de LYS YGS puanı ile aöf 'e tercih yapmamış özel üniversiteye kayıt yaptırmıs bulunmaktayım.Doğal olarak bu yıl aöf tercihleri ve kayıt işlemleri geçmiş bulunuyor. 2018 de yapılacak olan sınava girme mecburiyetindemiyim tekrar tercih yapabilmek ve kayıt yaptırabilmek için ? ( Sanıyorsam öyle kusura bakmayın absürt gelebilir 6 yıldır Türkiyede değildim Shy )
2-)örgün eğitim gördüğüm üniversitede devam edip aynı zamanda aöf'e kayıt yaptırabiliyormuyum?

Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler Smile

Edit: Aöf'de tercih etmek istediğim bölüm Konaklama işletmeciliği 4 yıllık teşekkürler.

Merhabalar sorularınızın cevaplarını elimden geldiğince vereyim;

1)Aöf Konaklama İşletmeciliği bölümünü okumak için YGS girmeniz gerekmektedir ve tabiki bu yıl ygs başvurmanız gerekmekte diğer hakkınız yandı.

2)Örgün öğretim okunurken aynı zamanda Aöf okuma hakkınız bulunmaktadır.
çok teşekkür ederim sağollun Smile